טיפשות ההמונים

לאורך החיים אנחנו נפגוש הרבה אנשים עם דעות מאוד מוצקות, רעיונות ותפיסת עולם כזו או אחרת שיגידו לנו מה נכון ומה לא נכון – לגבי כל מני דברים. דעות שכאלו יובעו בפנינו אם נבקשם או לא. 

הרבה פעמים אלו לא באמת דברים המגיעים ממקום של ניסיון, אלא מתוך סוג של אינטרפרטציה אישית במקרה הטוב או “העתקה” של דברים הנאמרו ע”י מישהו אחר והדובר, סוג של “תוכי” חוזר אחריהם.

לדוגמא, במשך הרבה שנים שאלתי את סוכני הנדלן איתם אני עובד מה הם חושבים על פרסום נכס למכירה עוד במהלך השיפוץ. התשובה הייתה תמיד “מה פתאום” או “זה לא טוב” ו- “לא כדאי – זה אתר בנייה” ו- “לקונים אין חזון, הם לא באמת יכולים לראות את הבית” ועוד כהנה וכהנה תירוצים וסיבות.

המעניין הוא – שאיזה סוכן שלא דיברתי איתו חזר בשיטתיות על אותה תשובה, כמעט מילה במילה ששמעתי כבר מסוכנים אחרים.

נכון להיום, כבר מספר לא קטן של פעמים פרסמתי נכס למכירה עוד בשלב השיפוץ. העיקר היה להניע תהליך מכירה, ליצור חשיפה. לפעמים זה עבד ולפעמים לא.

מה המסקנה – אל תקשיבו. גם לא לי 😉
החשוב הוא פשוט לנסות. לא לקבל תשובות של אחרים כמובנות מאליהן בגלל שהן נשמעות משכנעות ומגיעות מבר סמכא בתחום.

גם אם ניווכח שהדרך שלנו לא הובילה לתוצאה הרצויה בוודאי נלמד מההתנסות לא מעט ואולי אף נצליח ליישם זאת באופן שונה בעתיד ובאופן שיצליח. 

במקרה של מכירת בתים שנמצאים עדיין בשיפוץ פשוט פרסמו אותם באופן שיציגו איך הבית יראה כשהוא יסתיים, וציינו בתאור שהבית עדיין בשיפוץ. ייתכן כי יימצא קונה שירצה לעבוד איתכם על סיום הבית בהתאם לטעמו.

באופן אישי למדתי עם השנים פשוט לא להקשיב לטיפשות המונים. 

וכשמישהו מספק עצה אני בד”כ משתדל להבין מה הניסיון שלו בתחום כדי לדעת אם עצה שווה זהב או שווה כמה ששילמתי עליה.

בהצלחה!